Štrafika » Novinky » Pavel Gallo - Kresby

Pavel Gallo - Kresby

Výstava probíhá od 2. 12. 2014 do 10. 1. 2014 v galerii Štrafika.

Pavel Gallo

Narozen 31.8.1942 v Praze. Na Letné, zejména ve Stromovce a Troji nachází svůj další vztah k přírodě a krajině .Školní vzdělání a poté vysokoškolská studia absolvoval v Praze na ČVUT fakultě stavební v roce 1964.

Malování se věnuje od dětství, zejména v době vysokoškolských studií, kdy navštěvuje m.j. přednášky o dějinách a teorii umění. Ve své ranné tvorbě nachází rady zejména u ak.maliře V.Boštíka a grafika J.Johna.

V letech 1967–1969 si rozšiřuje malířské vzdělání v Lidové akademie umění, obor malířství u ak.maliře J.Koukolského a akad.sochaře M.Pangráce. Účastní se výstav posluchačů a absolventů LAU, kde vystavuje lavírované kresby a tempery. V roce 1968 vstupuje do výtvarného kroužku ak.malíře J.D.Černého a účastní se výstav členů kroužku, vystavuje portréty, akty a barevná zátiší. V dalších letech se jeho tvorba soustřeďuje , vedle tradiční kresby, především na pastely. Vystavuje v roce 1985 kresby a pastely ve Vinárně ARKONKA , v roce 1988 kresby a pastely v Makromolekulárním ústavu ČSAV v Praze 6, pastely v Městském muzeu v Říčanech u Prahy . Po delší přestávce vystavuje v roce 2012 kresby a pastely ve vinárně Sudové víno v Praze 4.

V posledních letech převažují kresby u kterých je vidět jeho rychlé kreslířské vidění všedních motivů , které čerpá z cest po české krajině i v zahraničí.